Miķeļdiena ir rudens saulgriežu svētki, kurus svinam 29. septembrī, neskatoties uz to, ka astronomiskie rudens saulgrieži (diena kļūst tikpat gara cik nakts) ir nedaudz agrāk (21.–23. septembrī).
Miķeļi ir diena, kad visai ražai jābūt zem jumta, izņemot kāpostus un tie var vēl mierīgi palikt uz lauka. Pēc Miķeļiem senatnē sākās klusais veļu jeb dvēseļu laiks, kad ar svecēm un ēdieniem aicināja ciemos aizgājušo dvēseles. Dabā nakts sāk kļūt garāka par dienu, tuvojas tumsas laiks, bet Miķeļi paši ir krāsaini un bagāti.
Miķeļi iekrīt dabas un lauku veltēm visbagātākajā gadalaikā, un tie ir arī ražas svētki.
Ar Miķeļdienu saistīti daudzi un dažādi latviešu ticējumi. Piemēram, ja Miķeļa diena un nakts ir miglaina, tad būs laba vasara, savukārt, ja ir sausa un auksta diena un nakts, tad būs slikta vasara. Ja Miķeļos zosis lido augstu – pavasarī būs lieli pali. Ja zemu – plūdu nebūs. Jo siltāka un sausāka Miķeļdiena, jo vēlāk iestāsies ziema un stipra sala nav ko baidīties.
29.septembrī Miķeļdienas tirdziņš un radošās aktivitātes 1. – 3.klašu skolēniem.
Toma ielas skolas aktu zālē plkst.11.20 notiks intuīcijas spēle 4.-6.klasēm “Vai tu pazīsti savu skolotāju?”. Katras klases komanda minēs uzdevumus par skolotājiem dažādās nominācijās. Papildus tam starpbrīžos skolēniem tiks piedāvāti uzdevumi un jautras viktorīnas par skolu un skolas tradīcijām dažādos laikos.